Historie vinařství Jana Zálešáka vychází z dlouholeté vinohradnické a vinařské tradice rodiny. Vinohradnictví a vinařství je hlavním předmětem činnosti firmy od roku 1995.

V současné době Zálešákovi obhospodařují ve vyšším stupni integrované produkce vinice o rozloze 5,5 hektarů v tratích Josefovské, Čtvrtky, Nechory a Podkovné v Prušánkách a Josefově. Část vinohradů získala rodina zpět v restitucích a část vysadila. Všechny výrobní operace se odehrávají v nadzemní hale a všechny technologie jsou na nejmodernější úrovni – sklepmistr Filip Zálešák (syn) disponuje například pneumatickým lisem, systémem řízeného kvašení s možným ohřevem modrých rmutů ve vinifikátoru.

Vinařství zpracovává hrozny pouze z vlastní produkce. Roční objem výroby nepřesahuje 10 000 lahví, vína se prodávají hlavně ze sklepa v cenových relacích od 90 do 150 korun. Důkazem kvality jsou již po několik let ocenění ze soutěže TOP 77, které se Zálešákovi pravidelně účastní. Z posledních vzorků upozorňujeme hlavně na Hibernal 2017 ve výběru z hroznů. Vzhledem k tomu, že vinařství momentálně nedisponuje degustačním zázemím pro návštěvníky (degustace jsou nyní možné u tanků pro zákazníky při nákupu), k nejbližším plánům patří otevření sklepa v Nechorách, kde bude možné pořádat degustace a současně hosty ubytovat.

 • Odrůdy: Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Hibernal, André, Dornfelder, Modrý Portugal, Frankovka, Rulandské modré
 • Tratě: Josefovské, Čtvrtky, Nechory, Podkovné

Fakta

 • Vinohrady: cca: 5,5 ha (IP, 2. stupeň)
 • Produkce: 10 000 lahví
 • Návštěvy: po dohodě
 • Prodej: ze sklepa
 • Cenové relace: cca 90 - 150 CZK
 • Degustace: zatím pouze pro zákazníky při nákupu
 • Ubytování: ve výstavbě

 

  předseda výboru
  Milan Vašíček: 
  +420 776 116 693

  člen výboru
  Drahoslav Melchrt: 
  +420 775 952 030

  člen výboru
  Martin Čapka:
  +420 773 272 229

  Spolek Nechorští vinaři
  Prušánky 345, 696 21

  IČ: 03677371

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Pro potřeby propagace akcí spolku jsou v průběhu dne pořizovány fotografie a videozáznam. Pokud by někdo nechtěl být na momentkách zachycen, sdělí tuto skutečnost fotografovi. Ten bude požadavek respektovat. Podrobné informace o pravidlech najdete ZDE.

  Projekt s podporou Vinařského fondu