3.

Rodinné vinařství Chrenka

  • Sklepmistr/majitel: Radek Bůšek
  • Moravská 814, Prušánky, 696 21
  • 775 578 892
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Základem pro vznik vinařství byla dlouholetá práce pana Jaroslava Chrenky až do roku 2013.

Radek Bůšek s dědou pracoval od roku 2006 a Josef Polách od roku 2011. Po úmrtí dědy převzali práci ve vinici a sklepě vnuci a založili Rodinné vinařství Chrenka - název vinařství nese památku na dědu Jaroslava Chrenka. V současné době vede vinařství Radek Bůšek za stálé pomoci Josefa Polácha.

Obhospodařujeme 7,5 ha plodných vinic.Z vypěstovaných hroznů vyrábíme moravské zemské a přívlastkové vína. Hrozny pro výrobu vína jsou výhradně z vlastní produkce. Většina našich vinic se nachází na viniční trati Čtvrtky, která je dodnes pokládána za nejlepší trať v Prušánkách. Zbylá část vinic se nachází na viniční trati Nechory.

Hrozny na výrobu vína zpracováváme moderní technologií (nerezový mlýnkoodzrňovač a pneumatický lis) - po vylisování mošt odkalujeme pomocí flotace a poté se mošt zakvasí ušlechtěnýma kvasinkami. Fermentace probíhá za pomoci řízeného kvašeni. Po vykvašeni víno uchováváme v nerezových a plastových nádržích. Na výrobu červeného vína používáme metodu nakvašení v otevřených kádích s ručním mícháním.

Odrůdy: Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Muškát Moravský, Sauvignon, Tramín červený, Hibernal, Aurelius, Rulandské šedé, Chardonnay, Pálava, Rýzlink rýnský, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Dornfelder, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Neronet, André, Frankovka, Merlot.

předseda výboru
Milan Vašíček: 
+420 776 116 693

člen výboru
Drahoslav Melchrt: 
+420 775 952 030

člen výboru
Martin Čapka:
+420 773 272 229

Spolek Nechorští vinaři
Prušánky 345, 696 21

IČ: 03677371

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pro potřeby propagace akcí spolku jsou v průběhu dne pořizovány fotografie a videozáznam. Pokud by někdo nechtěl být na momentkách zachycen, sdělí tuto skutečnost fotografovi. Ten bude požadavek respektovat. Podrobné informace o pravidlech najdete ZDE.

Projekt s podporou Vinařského fondu